مقالات

انواع سیستم تخلیه در توالت فرنگی

انواع سیستم تخلیه در توالت فرنگی :

 

سیستم تخلیه آبشاری یا ریزشی یا واش دان :

سیستم تخلیه ریزشی یا آبشاری یا Wash Down Flushing System ، در این  نوع از سیستم تخلیه ، آب از مجرای مخزن به لبه های درونی کاسه هدایت می شود. سپس از طریق سوراخ های بسیار ریزی که در فواصل منظم تعبیه شده، به سمت پایین جاری می شود. در این سیستم تخلیه توالت فرنگی، عمل شستشو از بالا و از لبه‌های فرنگی به سمت پایین انجام می‌شود . سیستم تخلیه آبشاری بیشتر برای مدل های توالت فرنگی دوتکه طراحی می شود. یکی از مزایای سیستم تخلیه آبشاری، زیاد بودن قطر داخلی لوله خروجی سیفون است که از ۷۰ تا ۱۰۰ میلیمتر متغیر است. با وجود این قطر بالا دیگر شاهد گرفتگی توالت فرنگی بر اثر تخلیه موادی مانند دستمال کاغذی نخواهید بود.تنها عیب این سیستم اینست که در این سیستم تخلیه، آب نسبتا زیادی مصرف می‌شود.در این سیستم تخلیه توالت فرنگی بین ۳ تا ۷٫۵ لیتر آب مصرف می‌شود.

 

سیستم تخلیه توربوجت :

در این نوع از سیستم تخلیه، از سه شوتینگ در کف توالت فرنگی و کاسه‌های بالایی آن استفاده شده که عمل تخلیه آب با سرعت بسیار زیاد و با صدای خیلی کمی انجام می‌شود. یکی از بهترین سیستم های موجود در بازار توربو جت است.

سیستم تخلیه واتر جت :

این نوع سیستم تخلیه ، یکی از جدیدترین سیستم های تخلیه است که با روش شوتینگ ریم‌جت (Rim-Jet) انجام می شود که از نوع تک شوتینگ است. در این سیستم، علاوه بر آبریزهای سیستم تخلیه آبشاری، آب از طریق کانالی از مخزن آب به شوتینگ ریم‌جت (Rim-Jet) که در عمق کاسه تعبیه شده، هدایت می‌شود. سپس همزمان به‌ وسیله آبی که از آبریز بالای کاسه (همانند سیستم ریزشی) برای شستشو جاری می ‏شود، فشار مضاعف ایجاد شده و عمل تخلیه در زمانی کوتاه و با حجم کمتر آب نسبت به سیستم‌های دیگر انجام می‌شود. یکی دیگر از مزایای این سیستم این است که تخلیه آن با صدای بسیار کمی انجام می شود. حجم مصرفی در این روش کمتر از ۶ لیتر است.

در واقع مزیتی که این نوع سیستم تخلیه توالت فرنگی دارد این است که حجم آب مصرفی و زمان مورد نیاز برای تخلیه در این سیستم کمتر از مدل های قبلی است. همچنین صدای کم در هنگام تخلیه از مزیت های دیگر این نوع سیستم محسوب می‌شود.

سیستم تخلیه سوپر جت :

در این سیستم تخلیه مشابه توربو جت از سه شوتینگ در کف توالت فرنگی و کاسه‌های بالایی آن استفاده شده است. به کمک این مکانیزم، عمل تخلیه آب با سرعت بسیار زیاد و با صدای خیلی کمی انجام می‌شود. به نحوی كه دراین روش با مصرف حداكثر ٥/ ٤ ليتر آب در مدت زمان ۳ ثانيه، عمل تخليه انجام می‌گیرد. به دلیل مصرف حجم بسیار کم آب، در این روش نیازی به مکانیزم فلاش دوگانه وجود ندارد.

سیستم تخلیه سیفونیک :

توالت فرنگی سیفونیک شامل سیستم تخلیه مکشی بوده که یک سیفون باریک و بلند معکوس دارد. در این نوع سیفون که معمولا به حالت U یا S می باشد، یک سر آن به کاسه توالت وصل بوده و سر دیگر آن به فاضلاب متصل است. در توالت های مکشی آبی که در کاسه توالت وجود دارد، همیشه سطح آن بالاتر از سوراخ توالت فرنگی‌ است. در واقع به طور کلی می توان گفت که: مدل های توالت فرنگی سیفونیک به منظور خروج فاضلاب مجرای خروجی S شکلی درانتهای توالت فرنگی دارند. در این سیستم پس از فشار دادن دکمه تخلیه، آب از مخزن خارج شده و در داخل کاسه فرنگی بالا می آید. به دلیل مجرای بسیار نازکی که در توالت فرنگی‌ های سیفونیک تعبیه شده، آب با سرعت بسیار زیادی به داخل کاسه فرنگی وارد می شود.
تفاوت در میزان قطر خروجی سیفون باعث حالت مکش در پایین کاسه توالت فرنگی شده و به صورتی گردابی آن را به مجرای سیفون می کشد. پس از پایان تخلیه نیز معمولا صدایی شنیده شده که به دلیل آزاد شدن خلاء عملکرد سیفونی است. از جمله مزیت های این نوع سیستم تخلیه می توان به نظافت مناسب داخل کاسه اشاره کرد. همچنین به دلیل ایجاد خلا در سیفون، تخلیه با قدرت بسیار زیادی انجام شده و صدای بسیار کمی ایجاد می کند. سیستم تخلیه سیفونیک از جمله بهترین سیستم های موجود در بازار هنگام خرید توالت فرنگی است.

 

خرید توالت فرنگی در ساختمان صنعت

 

سیستم تخلیه گردابی :

در این نوع سیستم تخلیه ، آب با حرکت چرخشی خود در کاسه توالت فرنگی و داخل لوله سیفون، عمل تخلیه را انجام می دهد. یکی از مزایای سیستم گردابی، تخلیه بی صدای آن است اما در عین حال آب بسیار زیادی مصرف می کند. به همین دلیل است که امروزه دیگر سیستم تخلیه گردابی استفاده نمی شود. همچنین می توان گفت که در این سیستم قطر دهانه لوله خروجی سیفون حداکثر ۴۵ میلیمتر است. بنابراین امکان گرفتگی توالت فرنگی بالاست.

مکانیزم فلاش :

از نظر مکانیزم فلاش مدل های مختلف توالت فرنگی به صورت یک زمانه یا دو زمانه تولید می شوند. می توان گفت که مکانیزم فلاش دو زمانه در بازار بهترین است زیرا با داشتن دو حجم بزرگ و کوچک، باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود. به همین دلیل امروزه بیشتر تولید کنندگان از مکانیزم فلاش دو زمانه در محصولات خود استفاده می کنند.

خرید توالت فرنگی در ساختمان صنعت

 

انواع درب توالت فرنگی :

نوع درب توالت فرنگی در بازار به صورت معمولی یا آرام بند وجود دارد. مدل هایی از توالت فرنگی که مجهز به درب آرام بند هستند، از بسته شدن ناگهانی درب جلوگیری کرده و با صدایی بسیار کم بسته می شوند. قیمت توالت فرنگی که درب آرام بند دارد، نسبت به مدل معمولی بیشتر است. اگر می خواهید دیگر شاهد شنیده شدن صدای زیاد درب توالت فرنگی نباشید، در هنگام خرید توالت فرنگی به آرام بند بودن درب آن توجه کنید.

خرید توالت فرنگی در ساختمان صنعت

 

آکس در توالت فرنگی به چه معناست؟

فاصله مرکز خروجی سیفون تا دیوار پشت محل نصب توالت فرنگی را آکس می‌نامند. یکی از فاکتورهای اساسی در تعیین سرویس بهداشتی خارجی اعتنا به میزان فضای موجود در محل نصب آن و خصوصیات فنی و بعدها سرویس بهداشتی خارجی متبوع برای نصب آکس است که باید بین ۲۱ تا ۲۵ سانتی‌متر باشد.

اهرم تخلیه :

مدل های قدیمی توالت فرنگی از اهرم طنابی برای تخلیه استفاده می کردند که امروزه تقریبا منسوخ شده است. در واقع امروز بیشتر تولید کنندگان از شاسی برای تخلیه توالت فرنگی استفاده می کنند که کاربری بسیار راحت تری نسبت به اهرم طنابی دارد.

سیستم بیده داخلی :

در برخی از مدل‌های جدید توالت فرنگی، امکاناتی وجود دارد که کار انسان را بسیار راحت کرده و تجربه کاربری دلنشین و لذت بخشی به همراه دارد. یکی از این قابلیت ها، بیده داخلی یا خودشور است. بیده داخلی در داخل توالت فرنگی نصب شده و به افراد در انجام عمل طهارت کمک می‌کند. بطور کلی بیده ها به دو صورت مکانیکی و دیجیتالی در بازار موجود هستند. در این نوع خودشور، فرد با باز کردن اهرمی که در کنار شیر پخش‌کننده وجود دارد، باعث جاری شدن آب با فشار مشخصی می‌‌شود که امکان شستشوی بدون نیاز به دست را میسر میکند. بیشتر تولید کنندگان در محصولات خود از بیده مکانیکی استفاده می کنند که خود نیز دو نوع دارد.

خرید توالت فرنگی در ساختمان صنعت

اگر قصد خرید توالت فرنگی بیده دار دارید، بهتر است بدانید که بایستی بیده آن را به صورت جداگانه خریداری کنید. بنابراین قیمت توالت فرنگی بیده دار نسبت به مدل های معمولی بیشتر است. نوع اول دارای شیر مخلوط آب گرم و سرد بوده اما نوعی دیگر فقط دارای شیر آب سرد است. در هنگام خرید توالت فرنگی بهتر است مدلی انتخاب کنید که دارای شیر مخلوط باشد.

 

شوتینگ توالت فرنگی چیست ؟

سیستم شوتینگ تخلیه توالت فرنگی یکی از مکانیزم های نسبتاً نوین است که با افزایش سرعت تخلیه کاسه توالت فرنگی، به کاهش مصرف آب کمک می‌کند. شوتینگ در واقع به معنای پرتابی است. به طور مثال در سیستم تخلیه توربوجت از دو شوتینگ یا همان سیستم پرتابی، بهره می‌برند.

 

  • دوستان عزیز برای خرید توالت فرنگی و والهنگ با کیفیت و با قیمت مناسب ، به شما توصیه میکنیم که از راهنمایی های کارشناسان مجرب فروشگاه بزرگ کاشی و سرامیک مسترسرام ، بهره مند گردید. همچنین تیم متخصص و مجرب بازسازی ساختمان مسترسرام  ، جهت بازسازی سرویس بهداشتی منزلتان ، به شما کمک میکنند تا از بهترین و به روزترین متریال و طراحی استفاده کرده و همچنین با صرفه جویی در هزینه و با قیمتی بسیار مناسب ، سرویس بهداشتی مد نظر خود را داشته باشید . شما می توانید در پیج اینستاگرام مسترسرام ، نمونه های کارشده راببینید .

آدرس اینستاگرام : mrceramco

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 7 =